Doporučujeme:
• Používání plastového nebo dřevěného nářadí.
• Při manipulaci s nádobou používejte ochranné rukavice.
• Pohybujte pánev vždy zvedáním - spodní část těžké nádoby může poškrábat povrch sporáku nebo stolu.
• Litinové hrnce a pánve rozehřívejte postupně, zejména na indukční varné desce. Příliš rychlá změna teploty může výrobek poškodit.
• Nedoporučujeme s výrobkem používat funkci booster indukčních varných desek.
• Pečlivě si přečtěte doporučenou údržbu!
Mytí a údržba:
Mytí a údržba litinového nádobí (pánve, hrnce, tály) bez chemického nepřilnavého povrchu je velmi jednoduchá, ale přesto zabere pár minut času. Odměnou vám bude takřka neomezená životnost vašeho litinového nádobí. Zároveň čím častěji pánev budete používat a dobře o ni pečovat, bude se zkvalitňovat přírodní nepřilnavý povrch nádobí, tzv. "seasoning", tvořený zapečeným jedlým olejem do nádobí.
Litinové nádobí neslouží ke skladování hotového jídla, jelikož by postupem času mohlo dojít k narušení "seasoningu" a případné korozi pánve (zejména u kyselých jídel, která obsahují rajčata, fazole nebo víno, ocet, apod.). Litinové nádobí tudíž myjeme velmi brzo po jeho použití, ale ne zase hned, pokud je ještě horké. Počkáme, až pomalu vychladne a umyjeme ho v teplé proudící vodě a osušíme utěrkou. K odstranění případných nápeků používejte polykarbonátovou škrabku nebo kartáček na mytí nádobí. Můžete použít i malé množství saponátu, pokud je potřeba. V žádném případě nenechávejte litinové nádobí "odmáčet" za účelem odstranění případných nečistot.
Po každém umytí potřete celé nádobí slabou vrstvou jedlého oleje a vytřete papírovou utěrkou do sucha. Oleje použijte takové množství, které obnoví lesk nádobí a nezanechá lepkavou vrstvu. Tím zachováte „seasoning“ a ochráníte nádobí před působením vlhkosti. Litinové nádobí nepatří do myčky nádobí!